Glavni cilj vsakega stomatologa je, da čim dlje ohrani pacientov naravni zob, če to dopušča stanje samega zoba. Osnovna terapija, ki jo izvajamo v teh primerih, je endodontska terapija, tj. zdravljenje koreninskih kanalov s ciljem ohranitve korenine zoba.
Endodontski postopek se začne z odstranitvijo prizadetega zobnega tkiva in vnetjem zobne pulpe ter nadaljuje z mehanskim ali kemičnim čiščenjem koreninskih kanalov.
Po tem lahko zob še leta opravlja svojo funkcijo in se kasneje uporablja kot opora za krone ali mostičke.
Konservativni posegi so namenjeni popravilu in zdravljenju zob in koreninskih kanalov z estetskimi materiali (plombe) in odstranjevanjem zobnega kamna.
Končni cilj konservativne stomatologije je doseči zdrave in funkcionalne zobe za sijoč nasmeh. Najpogostejši poseg v konservativni stomatologiji je zdravljenje zobnega kariesa.
Karies je najbolj razširjena bolezen na svetu. Gre za okužbo, ki jo povzročajo bakterije v ustni votlini in se postopoma širi z erodiranjem zdravega zoba.
V primeru površinskega kariesa je možna intervencija s sredstvi na osnovi fluorida, medtem ko hujši primeri zahtevajo uporabo mehanskih instrumentov.
Po odstranitvi kariesa se preostali del zoba zapolni, da se ohrani vitalnost in funkcionalnost.
Polnila (plombe) se lahko razlikujejo od tradicionalnih do keramičnih, kar je dolgotrajnejša, odpornejša in estetsko sprejemljivejša rešitev.
Pošljite nam panoramski posnetek ali opišite svojo zobozdravstveno situacijo. Na podlagi vašega povpraševanja in vaših potreb vam zagotovimo najboljšo zobozdravstveno rešitev in ponudbo.
Sreda - Sobota
8:00 – 16:00
Torek
08:00 – 20:00